Nová deska HEIDEN je hotová. Devět skladeb, které obsahuje, vzniklo během zhruba dvouletého tvůrčího procesu, přičemž jeho posledni půlrok byl pro celou kapelu nemalou výzvou. Přineslo to hudbu, která je temnější, vrstevnatější a intenzivnější než cokoli z naší dosavadní diskografie.
Nahrávali jsme opět jak ve studiu Shaark, kde jsme se soustředili na co nejpřirozenější a zároveň nejhutnější zvuk, tak v našem domácím Niche studiu, kde jsme klavírní i syntezátorové barvy zvuků přetvořili analogovými efekty do podob, které perfektně vystihují neodkladnou tíhu celé nahrávky . Bicí jsme zachytili maximálně přirozeně, kytary jsme pojali minimalisticky a syrově, baskytara poprvé zazněla kompletně na bezpražec, vokály jsou nasáklé vztekem a klávesy přinesly znepokojivě temné a disharmonické vrstvy. Na zvuku jsme při náběrech pracovali s Pavlem Hlavicou, mix a mastering jsme opět svěřili do rukou Karla Daniela Lidéna, který pro nás ukoval temný a monolitický zvuk nahrávky.
Album je nyní připraveno k vydání. V tuto chvíli pracujeme na obalu, vizuální stránce a doprovodných materiálech. Název desky a další detaily odhalíme, až přijde správný čas.